• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  O tolik bude váš život delší, budete-li žít zdravě

  Zveřejnil ,
  O tolik bude váš život delší, budete-li žít zdravě

  Nevyvratitelný důkaz prospěšnosti zdravého životního stylu přinesla studie univerzity v Cambridge. Tato studie zabrala 20 let a nese přiléhavý název EPIC. Výzkum si vzal za cíl sledovat vztah mezi životním stylem a zdravím. Těchto testů se zúčastnilo celkem 25 000 lidí starších 45 let. A výsledky?

  Nekuřáci, kteří sportují, alkohol pijí střídmě a navíc jí ovoce a dodržují pitný režim, žijí déle. To není překvapení. Zaskočí ale, o kolik let tito lidé přežijí jedince, jež zdravý životní styl neaplikují. Je to totiž 14 let. To je nesmírně dlouhá doba. 14 let aktivního stáří, kdy každý z nás může být ještě potřebnou oporou svým blízkým.

  Výdejníky na vodu LUXAQUA přináší několik rad, jak zlepšit stravování a zvýšit šance zařadit se mezi ty dlouhověké.

  Vyvážený jídelníček

  Ovoce, zelenina, obilniny, mléčné produkty. A jako palivo, které pohání celý lidský metabolismus: pitná voda.

  O vyvážené dietě slyšel každý, ale málokdo doopravdy dokáže takto jíst. Klíčem k úspěchu je naučit se milovat rozmanitou stravu. Obzvláště v Česku je běžné, že lidé mají vsugerováno, že oběd a večer musí být maso. Kuřecí nebo vepřové. Příloha? Brambory. Nebo hranolky. A zelenina? Když to musí být… dvě tři okurky.

  Každý se může naučit vnímat to jinak. Není nutné se oprošťovat od masa, ale člověk by se neměl fixovat jen na určité typy pokrmů. Skvělý oběd obstará také dobře připravené rizoto, ryby, celozrnné těstoviny s výbornou omáčkou. A i vegetariánská jídla mohou být labužnickým zážitkem. Pokud nic jiného, tak indická nebo arabská kuchyně vás o tom přesvědčí bezpečně.

  Jídlo podávané v malých dávkách…

  …neškodí v jakémkoli množství, chce se doplnit! Není to úplně tak, ale pravdou je, že jedno ze základních pravidel racionálního stravování je udržovat metabolismus v chodu. Aby dobře pracoval, nesmíte ani hladovět, ani se přecpávat. Je proto důležité jíst v malých dávkách, ale často. Po jídle sklenku vody, třeba perlivou, jakou nabízí kvalitní automat na pitnou vodu. A vyvarovat se onoho neblahého zvyku pracujícího člověka 21. století, totiž že snídaně se přeskočí, na oběd se člověk naláduje, pak to ještě doplní třemi čokoládovými tyčinkami odpoledne a večer po hospodě to jistí kebab v bufetu o půlnoci.

  Naučte se stravovat pravidelně. Rozestupy mezi jídly by měly být nejvýše čtyři hodiny.

  Spláchněte to sklenkou vody

  Nejlepším nápojem je voda. Zapomeňte na různé sladké nápoje a jiné aktivované léčivé tekutiny, čistá voda obsahuje vše, co organismus potřebuje a nic navíc. Moderní výdejníky vody nabízí tuto tekutinu přefiltrovanou, takže je nejen oproštěná od bakterií a jiných nežádoucích látek, ale navíc skvěle chutná. Dopřejte si jednu sklenici hned teď. Připíjíme na zdraví!