DŮLEŽITÁ INFORMACE: Waterlogic se stává od 15. února 2024 oficiálně Culligan Water Czech s.r.o. Více informací naleznete zde.
 • Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Jak zvýšit spotřebu vody na vašem pracovišti

  Zveřejnil ,
  Jak zvýšit spotřebu vody na vašem pracovišti

  Coby zaměstnavatel je ve vašem zájmu, aby vaši lidé dodržovali zdravý pitný režim. Čísla hovoří jasně. Lidský mozek je tvořen z 90% vodou a zdravá konzumace vody zlepšuje soustředění a schopnost uvažovat, stejně jako kvalitu spánku.

  To logicky vede k vyšší produktivitě při pracovních činnostech.

  Zároveň je prokázáno, že kvalitní pitný režim umožňuje lépe vzdorovat sezónním onemocněním. Konzumací vody snižujete riziko zubních kazů a paradontózy.

  Pro chod vaší firmy je mnohem přínosnější, když v náročném období ledna a února jsou vaši zaměstnanci zdraví a ve formě, než když si hromadně vybírají sick days.

  Pokud jste si pořídili výdejník pramenité vody Waterlogic, motivovat zaměstnance, aby zdravě pili, se zdá být tím nejsnazším. Nebo ne? Přinášíme pár tipů, jak spotřebu vody ve vaší firmě zvýšit.

  1. Dobrá dostupnost aquamatu

  Výdejník pitné vody zkrátka musí být v centru dění. Mnozí zaměstnavatelé jej umisťují v blízkosti recepce, kde je dobře dostupný pro návštěvy. Samotným pracovníkům je ale příliš vzdálen. Správnou lokalitou tedy je raději kuchyňka nebo společenská místnost – prostory, kde si může konzument se svým nápojem pohodlně sednout a pohovořit s kolegy. Nápojové automaty dále doporučujeme umístit ještě do klíčových meetingových místností.

  2. Informační materiály

  Zdá se to být banální, poslat e-mail nebo umístit v blízkosti aquamatu plakát informující o správném pitném režimu. Má to ale smysl. Mnozí zaměstnanci se zdráhají pít často, protože mají pocit, že by mohli být osočeni z nedodržování nebo pomalého plnění svěřených úkolů. Proto je dobré, aby vaši lidé věděli, že několik krátkých přestávek na sklenici vody během dne je jedině správně.

  3. Chytrý merchandising

  Vybavte vaše zaměstnance hrnečky, sklenicemi nebo lahvemi na opětovné použití. Pokud budou doplněny o logo vaší firmy, tím lépe: je to skvělá reprezentace.

  4. Bohatý výběr nápojů

  Každý rád pije něco jiného. Jestliže váš automat na pitnou vodu zvládá i horkou vodu (což pro aquamaty Waterlogic platí), dejte svým zaměstnancům k dispozici čaje: černé, zelené, ovocné i bylinkové. Dobré jsou také sirupy anebo čerstvé ovoce. Sklenice vody s trochou citrónu nebo pomeranče dokáže příjemně osvěžit.

  Water dispensers
  Zvažte použití výdejníku vody pro dodávku nezávadné pitné vody bez kontaminantů