• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Proč byste měli na pracovišti mít výdejník vody POU?

  Zveřejnil ,
  Proč byste měli na pracovišti mít výdejník vody POU?

  Dnes má skoro každá kancelář automat na pitnou vodu. Zatím ale jen málo pracovišť přistoupilo na systém „point of use“, neboli bezbarelový aquamat na pitnou vodu s připojením na vodovodní síť. Jsou ale velmi dobré důvody, proč je právě tento systém daleko lepší variantou. Uveďme si pět nejpádnějších.

  1) Záruka čerstvé, pramenité vody v každé sklenici

  U automatu na vodu se to zdá být samozřejmostí. Jistě i každý výdejník barelové vody bývá prezentován jako zdroj čerstvé, zdravé vody. Přesto ale existuje rozdíl mezi sklenicí vody z bezbarelového a barelového automatu. A člověk nemusí být expert, aby ten rozdíl poznal. Pitná voda v barelech vždy absorbuje chuť konzervační nádoby. A to o to více, o co déle v této nádobě je v ní uskladněna. Důsledkem je to, o čem jsme nedávno na našem blogu psali – kontaminace pitné vody plastovými mikročásticemi.

  U výdejníku na pitnou vodu point of use voda nepřijde ani na okamžik do styku s plastovou nádobou.

  pramenité vody v každé sklenici

  2) Je to bezpečnější

  Pracovní úrazy v kanceláři většinou bývají banální nebo kuriózní záležitosti. Úrazy způsobené manipulací s těžkými barely na vodu jsou tak ojedinělým jevem, ale přesto: stávají se. Oproti nim jsou bezbarelové výdejníky vody naprosto bezpečné. A také uživatelsky pohodlnější.

  3) Šetří čas a prostor

  Skladování plastových barelů si vyžaduje prostor. Zaměstnavatel stojí před rozhodnutím – buďto může kupovat barely ve velké kvantitě. Plusy – dostane možná množstevní slevu a zároveň si ušetří čas, protože nebude muset objednávat toto nezbytné příslušenství tak často. Mínusy – musí si vyčlenit větší skladovací prostor a ještě kvůli delší době skladování pak předloží zaměstnancům vodu v horší kvalitě – viz bod 1.

  Nebo může zaměstnavatel kupovat barely jen po jednotlivých kusech, ale moc si tím nepolepší. Výše uvedené plusy se promění v mínusy a obráceně.

  Třetí možností je ale zakoupit výdejník point of use. Kromě stavební úpravy, již si takovýto automat vyžaduje, je tato varianta pro zaměstnavatele zcela bez starostí.

  4) Je to „cost-effective“

  Kromě vstupní investice nestojí bezbarelové výdejníky vlastně nic. Jediným výdejem je měsíční poplatek za vodné. Oproti tomu za barelovou vodu musí zaměstnavatel platit neustále. A není to levné.

  5) Je to ekologické

  Někdo usiluje o „eco-friendly“ image více, někdo méně. Ale přítomnost bezbarelového výdejníku vody na každý pád dělá skvělý dojem. Nejen na ty zaměstnance, kterým ekologie není lhostejná, ale také pro business partnery či jiné významné návštěvy.

  Nejsou tyto důvody dost přesvědčivé? Bezbarelové výdejníky vody jsou v kurzu, pořiďte si jeden i do vaší kanceláře!

  cost-effective