• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Co se stane, když budete pít celý měsíc pouze vodu?

  Zveřejnil ,
  Co se stane, když budete pít celý měsíc pouze vodu?

  Patříte mezi ty, co se nebojí náročných výzev a experimentů? Máme na mysli neobvyklé zkoušky, jimiž trénujete sílu své vůle a schopnost sebeovládání. Zkoušky, jako je například jeden měsíc bez kouření, bez cigaret, bez kávy, měsíc bez automobilu nebo bez sociálních sítí.

  Dnes bychom rádi pohovořili o experimentu, který asi zní obzvlášť tvrdě. Co takhle zkusit měsíce, kdy budete pít jen vodu? Ano – vodu z kohoutku, nebo ještě lépe vodu, kterou vám poskytne výdejník pramenité vody.

  Pravda, vystříhat se na celý měsíc alkoholu, kávy, čaje nebo limonád, to je pro většinu z nás takřka nemožné. Jenže takto strávených 30 dní vám může zgruntu změnit život. Budete daleko svěžejší, bude vám to jinak myslet, dokonce budete jinak vypadat. Ano, pití vody dokáže změnit vzhled člověka, už po 30 dnech!

  Nevěříte? Uvádíme 5 zásadních změn, které pocítíte po 30 dnech pití vody.

  1) Mozek začne rychleji reagovat, zlepší se paměť

  Alkohol, sladké nápoje, dokonce i káva – všechny tyto nápoje mají tendenci nás tak trochu přibržďovat. Když se zaměříte jen na aquamaty na pitnou vodu, výrazně posílíte činnost svého mozku. Při 10 sklenicích vody denně se poznávací schopnosti zvýší až o 30 procent.

  2) Posílí i srdce

  Trpíte na vysoký tlak? Podle amerického Journalu of Epidemiology and Community Health je u lidí, kteří vypijí více než 5 sklenic vody denně, až o 40 procent nižší riziko srdečního kolapsu, než u těch, co se vodě vyhýbají. Voda totiž poskytuje jednodušší dodávku kyslíku pro srdce i ostatní orgány.

  3) Zlepší se zažívání

  Tady vyzdvihněme hlavně vodu teplou. Máte-li ve své blízkosti automat na pitnou vodu, zkuste si denně nechat natočit alespoň jednu sklenici s horkou vodou, nejlépe hned ráno. To umožní důkladné pročištění těla a po 30 dnech by mělo zmizet pálení žáhy i jiné zažívací potíže.

  benefity pitneho rezimu

  4) Vaše vlasová pokrývka bude na pohled krásnější

  Proti padání vlasů, lámání nebo dokonce vypadávání existuje i levnější řešení, než drahý šampon prezentovaný v televizní reklamě. Je to pitná voda. A je to řešení nejen levné, ale účinné.

  5) Budete vypadat mladší

  Ne, není to výmysl. Viditelné stárnutí těla nemusí být nevratný proces. Voda totiž dokáže neuvěřitelné věci. Zvlhčuje pokožku, učiní ji měkkou, hladkou a pružnou. Vyhladí i vrásky. Vyzmizíkuje tmavé skvrny na kůži a zahladí kruhy pod očima.

  Tak co na to říkáte? Ano, přestat pít veškeré nápoje s výjimkou vody je náročné. Ale výsledky rozhodně stojí za to!