• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Oznámení Culligan International a Waterlogic Group.

  Zveřejnil ,

  Společnosti Culligan International a Waterlogic Group Holdings oznamují, že se spojí, aby vytvořily společný podnik, který se stane leaderem v oblasti udržitelných řešení a služeb při zajišťování pitné vody


  • Společným podnikem se urychlí poskytování udržitelných spotřebitelských a komerčních řešení a služeb při dodávání čisté a zdravé vody v globálním měřítku více než 100 milionům spotřebitelů.
  • Vzájemně se doplňující geografické a podnikatelské profily pomohou urychlit růst zaváděním těchto řešení na stávající i nové trhy i do dalších distribučních řetězců.
  • Udržitelnými řešeními pro filtraci, čistění a úpravu vody ušetří společný podnik více než 40 miliard plastových lahví ročně.

  Společnosti ROSEMONT, IL, USA a MAIDENHEAD, UK – Culligan International („Culligan“), inovativní značka v oblasti udržitelných, na spotřebitele zaměřených řešení a služeb v dodávce vod, a Waterlogic Group Holdings ( „Waterlogic“), globální návrhář, výrobce, distributor a poskytovatel služeb v oblasti výdejníků na vyčištěnou pitnou vodu dnes oznámily, že podepsaly definitivní dohodu o založení společného podniku, který se stane leaderem v oblasti udržitelných řešení a služeb pro pitnou vodu.

  Culligan je přední globální společnost v oblasti řešení dodávek vody a poskytovatel služeb, který si klade za díl jednak dodávat čistou a zdravou vodu pro zlepšení zdraví a spokojenosti spotřebitelů, jednak snižovat objemy plastů na jedno použití. Waterlogic se stala průkopníkem v oblasti vyspělých technologií při výrobě výdejníků vody pro kanceláře, zdravotnická zařízení, školy, pohostinství a další zařízení navštěvovaná veřejností pro dodávání udržitelné kvalitní vody.

  Společný podnik bude globálně utvářet budoucnost čisté a udržitelné pitné vody poskytováním řešení a služeb zákazníkům doma, na pracovišti i všude jinde. Transakce přinese další rozměr a odbornost při zavádění inovací do vývoje nových řešení pro filtraci, čistění a úpravu vody určených pro stávající i nové trhy a do různých distribučních řetězců. Stanovením základních potřeb při zásobování čistou a zdravou vodu z udržitelných zdrojů a omezením plastů na jedno použití pomůže společný podnik i jeho zákazníci při dosahování cílů udržitelného rozvoje stanovených Organizací spojených národů ( „SDGs“) i plnění závazků v oblasti životního prostředí, sociální oblasti a oblasti správy a řízení („ESG“).

  Scott Clawson, generální ředitel společnosti Culligan International, prohlásil: „Již více než osm desetiletí je společnost Culligan přední poskytovatel řešení pro úpravu vody a služeb spotřebitelům. Zaměřovali jsme se na zavádění inovací, předávání co nejlepších spotřebitelských zkušeností a přinášení řešení, která jsou přínosná pro lidi i planetu a zároveň ženou trh dopředu. Toto dnešní oznámení představuje významný krok v našem vývoji při plnění těchto cílů, při nichž využíváme talent společnosti Waterlogic, partnery v oblasti distribuce i inovativní technologie pro komplexní nabídku po celém světě. Věříme, že společně s týmem společnosti Waterlogic dokážeme globálně budovat budoucnost udržitelných řešení pro dodávku pitné vody a sloužit početné skupině spotřebitelů vody na globálním trhu o objemu 250 miliard USD.

  Jeremy Ben-David, zakladatel a generální ředitel společnosti Waterlogic, prohlásil: „Kulturní, strategické a průmyslové důvody této transakce jsou jednoznačné a průkazné. Jak Waterlogic, tak Culligan mají ochranu životního prostředí, sociální věci a řízení a správu hluboce zakořeněné ve svém podnikání. Inovace přestavují klíčový vůdčí faktor v historii úspěchů obou těchto společnosti a naše dalekosáhlé společné podnikání na různých trzích nám umožní posílit pozitivní dopad na lidi a životní prostředí tím, že budeme dodávat čistou a zdravou vodu více odběratelům po celém světě. Těším se na spolupráci se Scottem a týmem společnosti Culligan a jsem nadšený z budoucnosti, kterou dokážeme nabídnout svým zákazníkům, zaměstnancům, partnerům a komunitám, kterým sloužíme.“

  Vedení a správa

  Společný podnik povede pan Clawson, generální ředitel společnosti Culligan. Tým vedení společnosti Waterlogic bude hrát zásadní roli ve společném podniku v osobě pana Ben-Davida jako generálního ředitele pro region EMEA a člena výkonného vedoucího týmu a po dokončení transakce jako generálního ředitele společnosti Waterlogic.

  Fondy ve správě komerční banky BDT Capital Partners, LLC („BDT“), která poskytuje dlouhodobý diferencovaný kapitál kótovaným společnostem s omezeným počtem vlastníků, koupily většinový podíl ve společnosti Culligan v červenci roku 2021. Většinovými akcionáři společného podniku bude BDT a další investoři. Společnost Waterlogic koupily v lednu roku 2015 fondy spravované evropskou soukromou kapitálovou a investiční společností Castik Capital spolu s managementem společnosti Waterlogic. Castik Capital se zaměřuje na vyhledávání a rozvíjení investičních příležitostí po celé Evropě s tím, že hodnoty lze v dlouhodobě generovat aktivní partnerstvím s týmem managementu. Castik Capital, tým managementu společnosti Waterlogic a další její stávající akcionáři si udrží významný menšinový vlastnický podíl v rozvíjející se společnosti Culligan. Podmínky transakce nebyly zveřejněné.

  Schválení a zakončení

  Očekáváme, že transakce bude završená ve druhé polovině roku 2022 za předpokladu, že bude schválený právní rámec a budou splněné další běžné podmínky pro její dokončení. Do uzavření transakce se budou obě společnosti nadále rozvíjet a podnikat jako dva nezávislé subjekty.

  O SPOLEČNOSTI CULLIGAN INTERNATIONAL

  Společnost Culligan International založená v roce 1936 se sídlem v Rosemontu ve státě Illinois je přední světový dodavatel prémiových služeb a řešení v oblasti dodávky vody pro zlepšování zdraví a životního standardu spotřebitelů. Společnost prosazuje udržitelná řešení a nabízí jedny z technologicky nejvyspělejších služeb a řešení při filtraci a úpravě vod, včetně změkčovačů vody, systémů pitné vody a systémů pro domácnosti i bezlahvových výdejníků vody pro firmy. Síť dealerů a přímé působení společnosti Culligan je největší v daném odvětví s více než 7 500 zaměstnanci a 1 000 dealery v 90 zemích. Značky Culligan 35+ obslouží každoročně více než 50 milionů spotřebitelů a dodává vodu spotřebitelům všude tam, kde to potřebují, ať už doma, na pracovišti či všude jinde. Pro více informací navštivte: www.corporate.culligan.com.

  O SPOLEČNOSTI WATERLOGIC

  Waterlogic je inovativní návrhář, výrobce, distributor a poskytoval služeb v oblasti výdejníků pitné vody a příslušenství určených například pro kanceláře, továrny, nemocnice, restaurace, hotely, školy a veřejné prostory. Od samostatně stojících, pultových a integrovaných výdejníků po řešení pro vysokoobjemovou dodávku, vodní čerpací stanice, fontány a bojlery: každé řešení je zaměřeno na dodávku vody v co nejlepší kvalitě tím nejbezpečnějším a nejudržitelnějším způsobem. Waterlogic má pobočky ve 23 zemích světa. Rozlehlá nezávislá globální distribuční síť společnosti Waterlogic se rozpíná ve více než 50 zemích po celém světě od Severní a Latinské Ameriky po Evropu, Asii, Austrálii a Jižní Afriku. Pro více informací navštivte: www.waterlogic.com.

  Kontakty pro media

  Andrew Spinelli/Alice Gibb

  Brunswick Group

  +1 312 468 7431 / +44 20 7823527134

  CulliganWaterlogic@brunswickgroup.com