DŮLEŽITÁ INFORMACE: Waterlogic se stává od 15. února 2024 oficiálně Culligan Water Czech s.r.o. Více informací naleznete zde.
 • Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Pili obyčejnou vodu z kohoutku, postihly je střevní problémy. Voda obsahovala splašky

  Zveřejnil ,
  Pili obyčejnou vodu z kohoutku, postihly je střevní problémy. Voda obsahovala splašky

  Až po šesti měsících se občané Poličky dozvěděli pravdu. Za červencovým incidentem, kdy desítky lidí postihly střevní problémy, mohl znečištěný vrt V7. Do něj se dostala voda z bezejmenného potoka, která obsahovala odpadní vody z poličských domácností. Lidé tedy pili vodu znečištěnou fekáliemi.

  Staré vrty nejsou připraveny na změny ve vodním režimu

  Odborníci nevěřícně kroutí hlavou nad skutečností, že se znečištěná povrchová voda, která teče mimo ochranné pásmo, dostala k vrtu a pronikla do padesátimetrové hloubky. Za vše mohou změny ve vodním režimu potoků a řek v posledních desetiletích. Vrty jsou historické a v době jejich uvádění do provozu nikdo netušil, že blízké potoky, které jsou po většinu roku vyschlé, se při přívalových deštích zaplní vodou z odlehčovacích komor kanalizace a tím ohrozí zdroje pitné vody.

  V Dejvicích onemocněly stovky lidí

  Incidenty podobného druhu se začínají objevovat stále častěji. Před několika lety se občané středočeské Trnové nemohli několik horkých letních dní napít vody z kohoutku, která byla rovněž znečištěna fekáliemi. Mediálně nejznámější případ se ale odehrál v pražských Dejvicích v květnu 2015. Střevní potíže kvůli konzumaci kontaminované vody zde postihly více než 4 tisíce lidí.

  Vodu vám spolehlivě přefiltruje výdejník Waterlogic

  Je přitom možné se proti podobným událostem „pojistit“. Domácí filtrační stanice v podobě nápojového automatu na vodu Waterlogic důkladně ošetří každou kapku vody. Nehledě na kvalitu zdroje vody výdejník na vodu se systémem point of use s účinným filtračním systémem vám nabídne pokaždé sklenici té nejčistší vody.

  Water dispensers
  Zvažte použití výdejníku vody pro dodávku nezávadné pitné vody bez kontaminantů