• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Jak přinese výdejník vody spokojenost do vaší kanceláře?

  Zveřejnil ,
  Jak přinese výdejník vody spokojenost do vaší kanceláře?

  Doba hospodářského růstu kromě nízké úrovni nezaměstnanosti přináší ještě jeden zajímavý fenomén. Lidé začínají být více nároční na své zaměstnání. Kromě výšky platu začínají vnímat i další aspekty, často i zdánlivě marginální věci, které utváří jejich celkový dojem z jejich místa. Jsou to často maličkosti, které působí negativně na zaměstnancovu spokojenost, aniž by dokázal slovy popsat, co přesně jej štve. Nicméně je-li zaměstnanec nespokojený, může udělat jednoduchou věc – podat výpověď.

  Češi si ještě z dob socialismu nesou pověst loajálních zaměstnanců. Kritiku vůči svému zaměstnání nebo zaměstnavateli si většinou nechají pro sebe, maximálně si postěžují úzkému okruhu blízkých. Po odeznění ekonomické krize se ale začínají poměry měnit. Práce je všude dost a lidé najednou začínají chápat, že mají možnost volby. Podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění z letošního srpna nad změnou zaměstnání uvažuje každý pátý Čech.

  Ačkoli mnoho zaměstnavatelů nad tím může mávnout rukou, že odejít může, kdo chce, protože koneckonců „každý je nahraditelný“, je takovýto přístup chybný. Vysoká míra fluktuace zaměstnanců ničí pracovní atmosféru v týmu. Negativní emoce se přenášejí z odcházejících pracovníků na jejich kolegy. Jestliže se v týmu rozhostí podrážděnost, pasivita či nepřátelství mezi zaměstnanci, jsme v situaci, která se těžko zachraňuje.

  Správný zaměstnavatel by měl myslet na každý detail, aby udržel za každou cenu vysokou pracovní morálku. Samozřejmě to začíná výškou platu a počtem dnů dovolené, ale jak již bylo řečeno, pozornost musí být věnovaná i věcem, které se zdají být podružné.

  Je důležité vybudovat skutečně příjemné pracovní prostředí. Některé elementy mají daleko hlubší význam, než by se mohlo zdát.

  Například automat na pitnou vodu. Tento prvek nemá pouze funkci občerstvovací stanice, výdejník pitné vody dodává zaměstnancům energii pro jejich práci: pitná voda prokazatelně zvyšuje soustředění, zlepšuje paměť a odbourává únavu.

  Výdejník pramenité vody (obzvláště některý z nových funkčních typů point of use) je také skvělým estetickým prvkem.

  Ale výdejník na vodu má také důležitou společenskou úlohu. Je to místo, kde se kolegové setkávají a nad rychlou sklenicí nebo kelímkem vody debatují o každodenních pracovních i nepracovních záležitostech.

  Takovýmto způsobem je možné nahlédnout na kompletní vybavení kanceláře. Je třeba si uvědomit všechny základní i skryté funkce každého prvku. Bohatě vybavená kancelář, kde vše bezvadně funguje a vše má své místo, to je jednoduše optimální pracovní prostředí, které na každého zaměstnance působí dobře po psychologické stránce.

  Neponechejte nic náhodě. I taková „maličkost“, jako je kvalitní výdejník na pitnou vodu, může být tím rozdílovým faktorem pro dobře fungující pracovní prostředí.