DŮLEŽITÁ INFORMACE: Waterlogic se stává od 15. února 2024 oficiálně Culligan Water Czech s.r.o. Více informací naleznete zde.
 • Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Proč Waterlogic hledá způsoby, jak zlepšit filtraci vody?

  Zveřejnil ,
  Proč Waterlogic hledá způsoby, jak zlepšit filtraci vody?

  Ve střední Evropě o tomto problému příliš nemluvíme, ale čísla hovoří jasně. Přes dvě a půl miliardy lidí trpí na nedostatek kvalitní pitné vody. To vede k obrovským ztrátám na životech. Jen na průjmová onemocnění a na malárii ročně zemřou 3 miliony lidí.

  Nedostatkem pitné vody trpí i malé děti

  Existuje několik ničivějších chorob. Pro srovnání, tolik obávaná rakovina, na kterou neexistuje spolehlivý lék, si ročně vyžádá 9 milionů životů. Většinou ale přece jen jde o starší osoby. Na choroby spojené s konzumací nekvalitní vody umírají zejména lidé v produktivním věku. A zvláště rizikovou skupinou jsou malé děti.

  Dalším důležitým faktem je to, že na rozdíl od rakoviny by bylo možné u malárie a průjmových onemocnění mnoho životů relativně snadno zachránit. Lepší hygienické a zdravotní podmínky totiž nejsou zase tak nákladné. Zrovna tak by prospěl kvalitní vodní management. To vše by postačilo ke snížení úmrtnosti na polovinu.

  Zdokonalujeme naše filtrační systémy

  Firma Waterlogic si uvědomuje společenskou odpovědnost vyplývající z toho, že předmětem jejího podnikání je nejvzácnější a nejdůležitější přírodní zdroj této planety. Proto s vodou zacházíme maximálně šetrně a zasazujeme se za trvale udržitelná řešení, jak prostřednictvím našich výdejníků vodu využívat a distribuovat ji k našim zákazníkům. Vyhýbáme se používání plastů, které jsou rovněž ohrožením pro pitnou vodu. A především, neustále se snažíme zdokonalovat naše filtrační systémy tak, aby voda byla co nejdostupnější pro co nejširší okruh uživatelů. Díky tomu naše produkty už začínají pronikat i do rozvojových zemí, kde obyvatelé vice pociťují problémy s pitnou vodou.

  Dobrá pitná voda vždy z lokálních zdrojů

  Firma Waterlogic se aktivně zapojuje do řady programů pro lepší povědomí o správném ošetření vodních zdrojů. Naše nápojové automaty dodávají pitnou vodu ve stovkách školek, škol a nemocnic na všech kontinentech, přičemž vždy používáme perfektně přefiltrovanou vodu z místních zdrojů.

  Být lídrem na poli nápojových automatů pro nás neznamená mít nejlepší prodeje. Znamená to být respektovanou institucí, která se prostřednictvím technologií a inovací zasazuje za lepší životní prostředí.

  Water dispensers
  inovacemi pro lepší životní prostředí.