• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Mineralizovaná voda pro zaměstnance?

  Zveřejnil ,
  Mineralizovaná voda pro zaměstnance?

  Vyhýbáte se zavedení výdejníků pitné vody na vašem pracovišti s tím, že voda z kohoutku musí úplně stačit? Není to šťastné řešení. Nefiltrovaná voda z kohoutku může být zdrojem bakterií, které vedou k epidemiím chorob na vašem pracovišti. To má výrazný dopad na produktivitu práce. A existují pracoviště, kde je zákon v otázce pitného režimu přísnější.

  O ochranných nápojích pro zaměstnance hovoří nařízení vlády č. 361/2007 Sb. Typ těchto nápojů není specifikován pro taková pracoviště, a) která jsou vybavena klimatizací a zároveň b) kde nedochází k fyzicky namáhavé práci. Stanovenou teplotou pro kancelářské administrativní práce je 20 – 27°C, což je doporučené prostředí i pro mimořádně teplé dny. V takových podmínkách je možné pít vodu obyčejnou nemineralizovanou. Připomeňme, že ale i za těchto podmínek je lepší volbou voda z aquamatu na pitnou vodu o teplotě mezi 10 – 16°C a to v množství nejméně 2 litry na osobu.

  Stejný přístup musí zaměstnavatel aplikovat i na dalších pracovištích s minimální pohybovou aktivitou zaměstnanců, například v obchodě nebo ve službách.

  Jinak je tomu ale na neklimatizovaných pracovištích a tam, kde dochází k fyzicky namáhavé práci. Horký letní den, kdy teplota vystoupá nad 27°C, je považovaný za rizikový. Povinností zaměstnavatele je pak zajistit přírodní minerální vodu středně mineralizovanou nebo vodu s obdobnou celkovou mineralizací. Proč? Tento nápoj namáhaný organismus nejen hydratuje, ale navíc poskytuje i cenné minerály, které tělo při práci za těchto podmínek ztrácí. Minerálka podaná coby ochranný nápoj musí doplnit nejméně 70% ztráty za pracovní směnu o délce osmi hodin.

  Je vaše pracoviště dobře vybavené pro horké letní dny? Pokud ne, pořiďte si co nejdříve kvalitní výdejník pramenité vody.

  Výdejníky vody
  Eliminují nutnost používání plastových lahví a barelů.