• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Odkud pochází lahvová voda a co obsahuje

  Zveřejnil ,
  Odkud pochází lahvová voda a co obsahuje

  ​Koktejl mikroplastů a chemikálií​

  Že nápoje prodávané v plastových lahvích obsahují vlivem nevhodných skladovacích podmínek mikroplasty, je nevyvratitelný fakt. Otázka je, kolik? Výzkumů na toto téma už proběhla řada a na stránkách Waterlogic jsme již několik uváděli. Dnes se zmíníme o novém šetření provedeném vědci z newyorské univerzity, kteří došli k závěru, že 93% lahvových vod obsahuje přes 10 mikroplastových částic o velikosti 100 mikrometrů na jeden litr vody. Menší částice o velikosti 6,5 až 100 mikrometrů byly nalezeny v průměrném množství 325 kusů na litr vody.

  Plasty ale nejsou jediným škodlivým obsahem lahvových vod. Tato německá studie identifikovala až 25 000 různých chemikálií objevených ve vzorcích vody. Mnohé z nich mají škodlivé účinky na hormonální činnost, což platí zejména pro konzumenty z řad těhotných žen, dětí a teenagerů.

  2/3 amerických vod jsou jen kohoutkové vody s hezkým obalem

  Co se týče zdrojů lahvové vody, až 64% vod není ničím jiným než obyčejnou stáčenou kohoutkovou vodou, většinou bez ošetření či filtrace. To platí alespoň pro lahvovou vodu nabízenou ve Spojených státech amerických. Další možné zdroje jsou přírodní vývěry a člověkem vykopané studny. Jinou alternativou je voda získávaná destilačním procesem. Výrobci ale mají tendenci své zdroje vody na obalech svých produktů zatajit.

  Nápojové automaty odfiltrují skoro 100% škodlivých látek

  Voda z kvalitních výdejníků na pitnou vodu je nesrovnatelně zdravější variantou. Nehledě na původ lahvové vody, kterýkoli produkt může obsahovat (a většinou obsahuje) stopové množství bakterií. Nápojové automaty na vodu Waterlogic zajišťují 99,9999% účinnou filtraci pitné vody, čímž jsou škodlivé bakterie zcela eliminovány. Navíc je tento zdroj pitné vody nesrovnatelně ekologičtější. Na výrobu jednoho litru lahvové vody jsou zapotřebí 3 litry vody. S výdejníky Waterlogic nespotřebujete ani kapku vody navíc a šetříte tak životní prostředí i vaši peněženku.

  Výdejníky vody
  Eliminují nutnost používání plastových lahví a barelů.