DŮLEŽITÁ INFORMACE: Waterlogic se stává od 15. února 2024 oficiálně Culligan Water Czech s.r.o. Více informací naleznete zde.
 • Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Pitná voda – kde je na světě hůře dostupná a kde chybí zcela

  Zveřejnil ,
  Pitná voda – kde je na světě hůře dostupná a kde chybí zcela

  Dostupnost pitné vody by mohla být chápána jako základní lidské právo – vždyť voda podmiňuje naši samotnou existenci. Přesto tomu tak na světě není všude.

  11% populace nemá zdravou vodu k dispozici

  Data hovoří jasně. 71% lidské populace má pitnou vodu u sebe doma, na dosah ruky. 18% lidí musí za pitnou vodu každodenně urazit kus cesty – až 30 minut chůze od jejich obydlí. Takže zbývá 11% lidí, jimž zdravá pitná voda chybí, respektive je příliš vzdálená. Připadá vám 11% jako poměrně dobré číslo? Vězte, že za tímto malým dílkem koláčového grafu se skrývá až 800 milionů lidí. A především z jejich řad pochází až 500 000 úmrtí ročně v důsledku dehydratace nebo konzumace nekvalitní vody.
  Z těchto 800 milionů osudem těžce zkoušených lidí tvoří dvě třetiny pouhých pět zemí. Jsou to Indie, Čína, Nigérie, Etiopie a Indonésie. Jak je vidět, i některé státy, které se prezentují jako ekonomické velmoci, nejsou schopny svým občanům zajistit to základní a potřebné…

  I naše důkladně prověřená voda může mít špatnou chuť

  Patříme mezi ty šťastné, kteří žijí v zemích, kde je pitná voda samozřejmostí. Neznamená to ale zaručenou kvalitu. Pitná voda, kterou pijeme z kohoutků, musí být důkladně ošetřena, aby splnila hygienické normy. Mezi běžné přídávané látky patří chlor nebo fluor, jež mají schopnost eliminovat bakterie a viry. Bohužel, tyto látky se negativně projevují na chuti vody nemluvě o tom, že samy o sobě nestačí na dokonalou očistu tekutiny. Voda totiž může být kontaminována ještě v důsledku nekvalitního potrubí.

  Výdejník pramenité vody je záruka dobré kvality vody

  V čem jsou tedy prospěšné výdejníky vody společnosti LUX Aqua? Je to účinný systém filtrace, který dokáže zachytit z vaší pitné vody nejen škodlivé mikroorganismy, ale také chemické příměsi a jiné kontaminanty. Žádná podivná pachuť, žádná zdravotní rizika. Nápojový automat na vodu LUX Aqua přináší v každé sklenici vody přesně to, co vaše tělo potřebuje, a nic navíc.

  Vyzkoušejte i Vy naše výdejníky vody zdarma!