DŮLEŽITÁ INFORMACE: Waterlogic se stává od 15. února 2024 oficiálně Culligan Water Czech s.r.o. Více informací naleznete zde.
 • Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Pitný režim s ohledem na životní prostředí

  Zveřejnil ,
  Pitný režim s ohledem na životní prostředí

  Pitný režim jinak.

  Výrobky s plastovým obalem nás obklopují na každém kroku. Když se teď rozhlédnete kolem sebe a najdete méně než tři, můžete si gratulovat. Volte správné řešení pro Váš pitný režim.

  Chceme ale tolik plastových obalů? Řekněme si po pravdě, že situace začala být neúnosná. 288 milionů tun plastu vyprodukovaných jen v roce 2012 je hrůzostrašné číslo. A lidstvo si přestává vědět rady, kam s použitými obaly. Úzkostlivé třídění je dobrým krokem, stále ho ale praktikuje jen málo lidí. Třídění začne fungovat účinně, až začne být uskutečňováno globálně. Na světě je stále hodně lidí, kteří se nerozpakují hodit použitý obal, kam je napadne. Třeba i do vody. Výsledek? Kontinent tvořený z odpadů různých tvarů a velikostí – z igelitových tašek, obalů od potravin i z lahví. Bohužel si nevymýšlíme. Tento útvar se nachází v severním Pacifiku a jeho velikost přerůstá rozlohu většiny evropských zemí.

  Změnu musí učinit každý z nás. Denně všichni vypijeme průměrně 2 až 3 litry tekutin. Jak pít tak, abychom k šílené plastové epidemii pokud možno nepřispívali? Hodně z nás problém řeší tak, že máme doma několik plastových lahví, které znovu naplňujeme novou tekutinou a vozíme si je tak s sebou do školy, do práce nebo na výlety. Ale to není příliš zdravé řešení. Ví se, že z dlouho skladovaných plastových obalů uvolňují toxické látky.Tyto narušují hormonální systém lidí i zvířat. O nebezpečnosti látek, jako je Bisfenol A, nebo ftaláty vědci nepochybují. Hloubku dopadu na náš organizmus však teprve zkoumají.

  plastových lahví

  Co možná nevíte je skutečnost, že napouštění, mytí a nošení láhve způsobuje narušení materiálu, v němž vzniknou praskliny. V těch se usazují bakterie a ty se starají o kontaminaci nápoje a následné zažívací potíže.

  Nejlepší je se balených nápojů zcela vyhýbat. Existují zcela zdravá a ekologická řešení, stejně jako naše výdejníky vody Lux Aqua. Dají se pořídit nejen do kanceláří, ale taky domácností. Jsou konstruované tak, aby zcela zamezily růstu a šíření mikroorganizmů. A dají se připojit přímo na vodovodní řád. Nabízejí tedy vodu, ale ne obyčejnou – důkladně přefiltrovanou. Většina automatů na vodu LUX Aqua ji vám připraví chlazenou, teplou nebo i extra horkou, s bublinkami nebo bez. Pití takové vody je jiný zážitek, než pití obyčejné vody. A jednou pro vždy zapomenete na starosti se skladováním a likvidací obalů.

  Udělejte něco pro své zdraví a pro matku přírodu. Dejte plastovým obalům sbohem.