• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Proběhl Světový den vody. Výdejníky vody Waterlogic.

  Zveřejnil ,
  Proběhl Světový den vody. Výdejníky vody Waterlogic.

  Šestadvacátý ročník Světového dne vody se uskutečnil 22. března 2018. Tentokrát jeho motto znělo: „Nature for water“. Motivací bylo zamyslet se nad tím, jak může být příroda nápomocna lidstvu při hledání řešení pro hlavní výzvy 21. století související s vodou. Existují ekologické, 100% přírodní způsoby, jak zamezit povodním, znečišťování vodních toků a ploch i jak zamezit suchu.

  Tyto skutečnosti by měly být inspirující především pro vědce, politiky a další veřejné činitele, kteří mají moc ovlivňovat chod států, regionů i malých měst.

  Pro řadové občany je Světový den vody spíše příležitostí, jak docenit obrovský význam vody, případně přehodnotit způsoby, jak je s ní nakládáno.

  Že je voda stále křehčím zdrojem, je jasné snad každému z nás. Jednak se zdá být stále více nedostatková, o čemž vypovídají časté zprávy o suchu postihující různé končiny světa (ale problém začíná na různých úrovních pociťovat i Česká republika), jednak se její kvalita zhoršuje.

  Jak mohou výdejníky pramenité vody Lux Aqua přispět k řešení těchto závažných problémů? Význam má už jen to, že uživatelé aquamatu upřednostní stoprocentně čistou vodu před alternativními nápoji. Už jen tato volba je velmi šetrná z hlediska využití přírodních zdrojů. Na výrobu sladkých nealkoholických nebo alkoholických nápojů je totiž také zapotřebí voda, ovšem v daleko větším množství. Na sklenici vína je zapotřebí 120 litrů vody, na šálek kávy dokonce 140!

  Druhý důvod je ten, že výdejníky pitné vody generují jen minimum odpadů, které se v přírodě hromadí – a které dost často končí ve vodě.

  Automaty na vodu „point of use“ se obejdou bez plastových lahví i barelů a snadno mohou fungovat řadu let, aniž by uživatel musel používat plastové obalové materiály.

  Nemyslete na vodu jen jeden den v roce. Zkuste zvážit, jak i vy můžete usilovat o to, aby vody byl stále dostatek a byla k pití.