• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Světové firmy se dávají na boj proti plastovému odpadu.

  Zveřejnil ,
  Světové firmy se dávají na boj proti plastovému odpadu.

  Plastový odpad se zdá být jedním z nejsilnějších témat, která rezonují světovou společností. I když si nebezpečí, které plastové odpadky představují pro světové oceány i souš, měli lidé uvědomit mnohem dříve, je příjemné zaznamenat, že jsou podnikány kroky k tomu, aby se lidstvo pokud možno vyhnulo plastové kalamitě.

  Stranou nezůstávají ani nadnárodní firmy. Jistě – vyhlásí-li úspěšný hráč na globálním trhu, že chce zásadně omezit výrobu a spotřebu plastů, hraje v tom silnou roli marketing a snaha o co nejlepší reputaci značky. Na druhou stranu, tato gesta korporací mají velkou váhu. Ať se nám to líbí nebo ne, světové firmy zásadně ovlivňují smýšlení a chování většinové společnosti. Aktivity a ideje prezentované těmito úspěšnými a mocnými ekonomickými subjekty mnozí lidé ochotně následují. Představme si pět známých firem, které promluvily k současné plastové krizi:

  Bon Appétit

  Jeden z významných amerických řetězců kaváren a poskytovatelů cateringu Bon Appétit vyhlásil zákaz používání plastových brček a míchátek. Zákaz má okamžitou platnost, s tím, že jej firma chápe jako úvodní krok k úplnému zákazu všech plastových pomůcek ve všech pobočkách. Bon Appétit chce tohoto stavu dosáhnout už v září 2019.

  SeaWorld Entertainment

  Kdo jiný by si měl lépe uvědomovat nebezpečí plastových materiálů pro světové oceány, než síť aquaparků a rájů vodní zábavy. Brčka, kelímky a plastové tašky zmizí ze všech 12 parků napříč Spojenými státy americkými.

  Ikea

  Švédský nábytkářský gigant chce dát sbohem proslulým žlutomodrým plastovým taškám. Stanovený cíl být „people and planet positive“ má být dále dosažen lepší vnitřní firemní politikou, šetrnějším designem produktů a účinnější recyklací.

  Lego

  Stranou nezůstává ani další skandinávská firma, jejíž výrobky zná takřka každý – Lego. Plast byl až doposud esenciálním materiálem pro produkty Lego, ale to se brzy změní. Veškeré dílky stavebnice mají být vyráběny z cukrové třtiny. Podle vyjádření některých médií je to největší revoluce ve strategii firmy od roku 1932, kdy vznikla.

  McDonalds

  Také fastfoodový král zavelel k činnosti. Plastová brčka zmizí a s nimi i obrovská nálož dennodenně generovaného plastového odpadu. V USA se každý den vyhodí na 500 milionů brček. A restaurace McDonalds dnes patří mezi jejich hlavní zdroje.

  Co vaše firma?

  I vaše firma se může zapojit. Pro začátek nahraďte barelové automaty na vodu, pokud je vlastníte, novým typem. Výdejníky na vodu s technologií point of use zaženou žízeň stejně spolehlivě. Navíc nepotřebují barely na vodu, drahocennou kapalinu berou přímo z vodovodní sítě, na něž jsou napojeny. Pitná voda je pak přefiltrována a výsledkem je lahodný, nejzdravější a nejčistší nápoj.

  Vyzkoušejte to sami a zdarma s našimi aquamaty na vodu Waterlogic.