DŮLEŽITÁ INFORMACE: Waterlogic se stává od 15. února 2024 oficiálně Culligan Water Czech s.r.o. Více informací naleznete zde.
 • Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Věci které nepotřebujete, když budete pravidelně pít vodu.

  Zveřejnil ,
  Věci které nepotřebujete, když budete pravidelně pít vodu.

  Navštěvovat v práci pravidelně výdejník na vodu nebo alespoň kohoutek v kuchyni a občerstvit se sklenicí vody, to je skvělý zvyk, který je prospěšný z mnoha důvodů. Nejde jen o to, že si ulevíte od náročné práce a že je automat na pitnou vodu ideálním místem setkání, kde si můžete popovídat s kolegy. Zároveň je to fantastická investice do vašeho vlastního zdraví. Nyní si uvedeme seznam 8 věcí, které nyní ani v budoucnu nebudete potřebovat, pakliže každý den vypijete přiměřené množství čisté vody.

  Sedativa

  Zdravý spánek není pro všechny samozřejmostí. Insomnie se stává pomalu civilizační chorobu a někteří by bez sedativ už ani nezabrali. Přitom pravidelný pitný režim pomáhá snižovat hladinu stresu na minimum. Naše doporučení – před spánkem vypijte sklenici teplé vody. Ta zvýší vnitřní tělesnou teplotu. Díky ní se ve vašem těle rozhostí příjemný pocit klidu a ospalosti. Také zabraňuje nočním chutím, takže ušetříte i za obzvláště nezdravé půlnoční svačinky.

  Cvičební stroje

  Dá se jen zásluhou pití vody zhubnout? Nedá se to říct tak zjednodušeně, ale pitná voda určitě blahodárný vliv na správné trávení má. Voda totiž vyplavuje z těla toxiny, redukuje chuť k jídlu a zvyšuje funkci metabolismu. Navíc, už jen skutečnost, že ujdete několikrát denně od počítače pár desítek kroků, abyste navštívili výdejník pramenité vody, je forma tělocviku!

  Léky na bolest v krku

  Chřipková infekce si nevybírá, útočí na všechny. Ale nic nezmírní bolest v krku tak dobře, jako teplá voda. Ta dokáže rozpustit hustý hlen a dostat jej z dýchacích cest. Rovněž pomáhají bylinné čaje a kloktání solného roztoku.

  Kapky do nosu

  Teplá voda také očišťuje nosní dutiny a poskytuje okamžitou úlevu, máte-li ucpaný nos.

  Inzulinová stříkačka

  Kolik lidských životů má cukrovka každý rok na svědomí. A přitom stačí učinit v životě jediný důležitý krok, aby jste se této hrozné civilizační chorobě vyhnuli. V pravý čas se vystříhat nadměrné konzumaci sladkých nápojů nebo alkoholu a nahradit je pitnou vodou. Nápojový automat na vodu je místem, které byste měli navštěvovat daleko častěji, než ten na kávu nebo na limonádu.

  Tablety proti pálení žáhy

  Voda s citronem pomáhá s mnoha zažívacími problémy. Nejde jen o pálení žáhy, ale také o zácpu nebo o žaludeční nevolnost. Dále podporuje činnost jater.

  Léky proti astmatu

  Astmatem trpí velká část populace. I když je astma často dědičné, do značné míry za něj může přecitlivělost na určité látky, které zdravému člověku nevadí. Přitom konzumace vody pomáhá proti alergiím a astma uvolňuje, tudíž nabízí účinnou pomoc i bez nutnosti utrácet za drahá antiastmatika.

  Krémy proti stárnutí

  Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Pití vody také zpomaluje stárnutí pokožky. Voda totiž pomáhá odstraňovat toxiny a jiné nečistoty z těla. Také opravuje kožní buňky, což vede k přirozenému omlazení pokožky a zlepšení její pružnosti. Myslete na to pokaždé, když se zastavíte u aquabaru na sklenici.