• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Víte, co je ve vaší balené vodě?

  Zveřejnil ,
  Víte, co je ve vaší balené vodě?

  Výrobci balené vody s ročním obratem přesahujícím 18 miliard USD přesvědčují veřejnost, že balená voda je nejen čistší než voda z vodovodu, ale také zdravější varianta. Pravdou je, že balená voda představuje vážné zdravotní riziko.

  Vědci na Státní univerzitě v New Yorku zjistili, že 93% světové balené vody obsahuje mikroplasty, které polykáte při pití. Testy Katedry environmentálních studií v New Hampshire nedávno objevily nebezpečné množství umělých chemických látek obsažených v balené vodě prodávané společnostmi CVS, Whole Foods a Market Basket, což má za následek rady, aby se balené vodě vyhnuly těhotné ženy, starší lidé nebo děti. Studie v Německu identifikovala v testovaných vzorcích balené vody více než 25.000 samostatných chemických látek - mnoho z nich je na znepokojivé úrovni způsobující hormonální interferenci.

  Agentura na ochranu životního prostředí reguluje dodávky užitkové vody podle Zákona o bezpečnosti pitné vody pro zajištění bezpečných limitů kontaminujících látek. Společnosti poskytující služby přidávají chemikálie, jako je chlor a vedlejší produkty dezinfekce (DBP), aby zničily bakterie způsobující onemocnění. Studie však ukazují, že chlor i DBP mohou být pro lidskou spotřebu příliš toxické. Dále je zdroj pitné vody v ohrožení jinými zdroji kontaminace, včetně průmyslového odpadu, vypouštění pesticidů z farem a těžkých kovů, jako je olovo a arsen. Navíc, jak ukazuje Flintova krize, standardní filtrace vody nestačí k odstranění všech nečistot z vody z vodovodu.

  Odkud pochází balená voda ?

  Odhaduje se, že 64% balené vody je čistá voda z kohoutku, často bez úpravy nebo filtrace. Mezi další zdroje patří přírodní prameny, voda čerpaná z umělých studní nebo získaná destilací. Panuje obava, že EPA nemá žádnou regulační pravomoc nad balenou vodou. Odpovědnost náleží Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv, který nemá povinnost zajistit, aby balená voda byla bezpečnější než kohoutková. Neexistují žádné předpisy, které by nařizovaly, že balená voda musí být dezinfikovánanebo testována na patogeny, jako je kryptosporidium n

  nejlepší filtrovaná voda

  ebo giardia. Proto i přední značky balené vody mohou obsahovat kontaminanty, zbytky hnojiv a toxické vedlejší produkty chlorace.

  Balená voda může být nebezpečná pro vaše zdraví a životní prostředí

  Balená voda & BPA

  BPA je zkratka pro bisfenol A. Je to průmyslová chemikálie používaná při výrobě plastů a běžně se vyskytuje v plastových lahvích na vodu. Výzkum ukazuje, že se BPA může vyluhovat z nádob do kapalin. Pokud se tak stane, může to narušit hormonální funkci u lidí a ovlivnit vývoj mozku u plodů a malých dětí, způsobit změnu chování, vést k problémům s reprodukcí a zvýšit krevní tlak, což vede ke vzniku srdečních onemocnění.

  Chemikálie ve vaší láhvi s vodou

  The chemicals present in your water bottle will depend on which type of plastic it’s made. Check the number in the recycling symbol on your bottle to see if you’re at a higher or lower risk. Plastic #1 (PET – Polyethylene terephthalate) is the most common in drinks water bottles and poses no known risk to human health. Plastics #2 (HDPE - high-density polyethylene), #4 (LDPE – low-density polyethylene) and #5 (PP – polypropylene) are also low risk. Plastic #7, likely contains BPA and so is best avoided: this plastic is commonly used in 5-gallon water bottles. Even if a plastic container doesn’t contain BPA, it likely includes phthalates.

  Balená voda a životní prostředí

  Znečištění plasty se stalo ekologickou bitvou č. 1 naší generace. Kupujeme každou minutu jeden milion plastových lahví, přičemž 90% všech plastů skončí v oceánu již po jednom použití. Jako by již viditelné znečištění nestačilo, existuje zde i nezanedbatelná uhlíková stopa při výrobě balené vody. Odhaduje se, že je zapotřebí 54m barelů ropy k produkci dostatečné energie pro výrobu balené vody jen pro Spojené státy: to zahrnuje i proces používaný k výrobě lahví, skladování a přepravu vody a recyklaci prázdných nádob.

  Tři důvody pro přechod na filtrovanou vodu

  1. 99.9999% bez bakterií – předpisy pro testování bakterií v balené vodě nejsou tak přísné a mohly by vést ke zvýšeným hladinám patogenů, zatímco vysoce kvalitní čištění znamená, že nejlepší filtrovaná voda je 99.9999% bez bakterií;
  2. 64 procent balené vody je odebíráno z komunálních dodávek, což znamená, že platíte až 2000x vyšší cenu za vodu, kterou byste mohli mít za hubičku;
  3. 3 na 1 – je zapotřebí 3 litry vody k výrobě pouze 1 litru balené vody, což vede k plýtvání zdrojem, který je snadno dostupný po otočení kohoutku.

  Jak výdejník vysoce kvalitní vody řeší obavy

  Vysoce kvalitní výdejníky vody do kanceláře jsou ideálním řešením pro každého, kdo hledá dokonale čistou vodu bez kontaminantů. Vyspělé systémy filtrace uhlíku odstraňují nežádoucí znečišťující látky, jako je chlor, olovo, pesticidy a další suspendované částice. Poté proces mikrobiologického UV čištění bez chemikálií eliminuje potenciální patogeny a bakterie, jako je E. Coli, Salmonela a Hepatitis.

  Kanceláře mohou přechodem na dodávku bez barelů ušetřit v rozmezí 30 – 70%, což dělá 585 $ za měsíc u kanceláře se 100 zaměstnanci, jelikož se vyhnete nákladům na dodávky, správu a skladování plastových lahví.

  Považujte bezbarelový výdejník za vaši dobrou volbu pro životní prostředí. Když zastavíte odvoz plastů na skládku, snížíte tak uhlíkovou stopu až o 72%, vyhnete se energeticky náročným dodávkám a navždy snížíte svou závislost na plastu.

  Výdejníky vody
  Poraďte se s našim odborníkům na vodu, najde vám ten správný produkt pro vaše podnikání