• Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Voda: mocný všelék, který všichni potřebujeme

  Zveřejnil ,
  Voda: mocný všelék, který všichni potřebujeme

  Jednoduchá otázka – kdy jste dnes naposledy pili? Vylučte přitom prosím rovnou kávu a alkoholické nápoje, které nejsou nejlepšími prostředky hydratace. Nás zajímá jedině ten nápoj, který vám dodá automat na vodu, sodobar nebo vodovodní kohoutek.

  Pokud jste odpověděli, že naposledy jste vodu pili před dvěma hodinami nebo ještě dříve, je čas to napravit. A nejen proto, že je léto a člověk musí pít přirozeně více.

  Voda je základním prvkem mnoha metabolických procesů. V těle se jí nachází hodně – děti jí mají mezi 60-75%, dospělí pak mezi 55 a 65 procenty. Voda ale musí být neustále obnovována. Tak, jako z těla během dne hodně vody odchází v podobě moči nebo (zvláště nyní ve vysokých teplotách) v podobě potu, tak musí do těla i přicházet. Většina lidí necítí tak nutkavou potřebu doplňovat vodu. Necítíme žízeň a to nás vede k mylné představě, že pít nemusíme. Jenže skutečnost je taková, že stav, jenž nazýváme žízní, tj. vyprahlo v ústech, sucho v krku či bolest hlavy, představuje už opravdu kritickou hranici 0,5% požadovaného množství vody v těle.

  Proto bychom měli výdejník pramenité vody navštívit osmkrát až desetkrát denně. Představuje to přes 2,6 litrů pitné vody, jež bychom měli denně přijmout.

  Díky vodě nejen vyplavujeme z těla toxické látky, ale také dodáváme živiny, minerály a kyslík bilionům buněk, jež v těle máme. Prospíváme tím zažívání i celému oběhovému systému. A cítíme se svěží i psychicky.

  Pokud necítíte žádné zdravotní problémy, s kvalitní životosprávou zahrnující i správně dodržovaný pitný režim si zajistíte pevné zdraví na dlouho dopředu. Lidé zvyklí pravidelně pít vodu se totiž vystavují daleko nižšímu riziku výskytu nemocí než ti ostatní. A máme tím na mysli nechvalně proslulé civilizační choroby, které zabíjí většinu Čechů – nemoci oběhové soustavy, rakovina a cukrovka.

  Nečekejte, až vám začne tělo vysílat poplašné signály palčivé žízně, zkuste sobě vštípit pravidelný pitný režim. Používejte kvalitní automaty na pitnou vodu s účinným systémem filtrace vody.