DŮLEŽITÁ INFORMACE: Waterlogic se stává od 15. února 2024 oficiálně Culligan Water Czech s.r.o. Více informací naleznete zde.
 • Požádejte o nabídku
 • Dnes jsme Zemi zachránili od plastikových lahví.

  Život po koroně: očekávejme velké změny.

  Zveřejnil ,
  Život po koroně: očekávejme velké změny.

  Nalijme si čistého vína: máloco bude po koronaviru stejné, jako dřív. Platí to i pro naše pracoviště.

  Do momentálně vyprázdněných kanceláří se dříve nebo později lidé vrátí. Přece jen, není možné řešit podstatné záležitosti přes nepopulární videokonference. Mnoho pracovních úkolů a schůzek lze realizovat jen při fyzickém pobytu ve firemních prostorách. Takže se dá čekat, že se do kancelářských komplexů vrátí čilý ruch.

  Mnohé z toho, co patřilo ke koloritu života v kanceláři, se ale stane pouhou vzpomínkou. Rituál podání ruky při oficiálních schůzkách možná natrvalo nahradí takzvaný "elbow bump". Roušky si mnozí zaměstnanci ponechají na obličeji, i mimo epidemické období. A zaměstnavatelé budou muset promyslet, jak učinit pracoviště bezpečnější a zdravější.

  Na místě je zvážit co nejlepší systém ventilace. Dříve poměrně málo rozšířené čističky vzduchu by se měly stát samozřejmostí. Meetingové místnosti, kafetérie, kuchyňky a relaxační zóny by měly být přestavěny, aby byl umožněn "social distancing".

  Samozřejmě, riziko nakažení (ať už Covid-19 nebo jinou chorobou) bude stále existovat. Vždy budou existovat styčné plochy, kterých se během pracovního dne dotkne větší množství lidí — typicky kliky dveří nebo tlačítka ve výtahu.

  Ale toto riziko lze omezit. Příkladem budiž automaty na pitnou vodu. Namísto barelových výdejníků, kde je předpokládána manipulace s plastovým barelem, lze použít bezbarelový výdejník. Pákový způsob ovládání, kde je zapotřebí kontakt ruky s kohoutkem po celou dobu vydávání nápoje, lze nahradit aquamatem, který vydává přesně odměřenou dávku pouhým zmáčknutím tlačítka (jako je například WL Cube Firewall®). Kontaktní plochu pak zaměstnanec po použití může ošetřit dezinfekcí ve spreji.

  Není třeba se bát reakcí zaměstnanců. Všichni jsou si vědomi, že koronavirus byl studenou sprchou a že je zapotřebí změnit určité vzorce našeho chování. Vy i vaši lidé to jistě zvládnete.